Wieczorek muzyki Harcerskiej - Kiermasz Bożonarodzeniowy 2017

W sobotę 9 grudnia wiele się działo w naszej świetlicy.

Już o godz.16:00 został otwarty kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez wychowawców, dzieci uczęszczające do Filialnej Szkoły Podstawowej w Jurcu, oraz rodziców.

Następnie o godzinie 18:00 rozpoczął się wieczorek muzyki harcerskiej, który zorganizowaliśmy wspólnie z 64 Wielopoziomową Drużyną Harcerską Wagabunda ze Stawisk.

Ciekawa inscenizacja, dźwięk gitar oraz piękne harcerskie piosenki w wykonaniu grupy młodych Harcerzy z Drużynową Natalią Sokołowską na czele, sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa, tym bardziej, że większość z tych utworów mogliśmy usłyszeć po raz pierwszy.

Wszyscy obecni byli zachwyceni tym wyjątkowym koncertem i przyznali, że za rok chcieli by, aby powstał podobny, lecz na większą skalę ( no cóż, nie pozostaje nam nic innego jak tylko powoli się do tego przygotowywać).

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem Kolęd.

Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowych gości a byli to:

 

Poseł na Sejm RP Pani Bernadetta Krynicka, która w krótkim przemówieniu, oprócz świątecznych życzeń mówiła o tym jak ważne jest to co robimy, to co robią Harcerze oraz jak mocno wspiera takie inicjatywy i działania.

 

Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gwiazdowski, który oprócz drobnych upominków którymi obdarował dzieci i nie tylko, również składając świąteczne życzenia, mówił, że każdej tak prężnie działającej organizacji należy się pomoc i wsparcie, by mogła nadal się rozwijać.

Nam natomiast jest bardzo miło wiedząc, że posłowie na Sejm RP interesują się tym co się dzieje i jak się rozwijają tak małe miejscowości jak nasza.

Odwiedzili nas także:

 

Sekretarz Miasta i Gminy Stawiski Pani Agnieszka Rutkowska

Dyrektor Zespołu Szklono Przedszkolnego w Stawiskach Pan Tomasz Chojnowski

Radny Miasta i Gminy Stawiski Pan Tadeusz Zalewski

Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Dzięgiel i Porytego

 

 

09 grudnia 2017