Integracyjny Obóz Harcerski 2017 w Jurcu.

Były to wspaniałe dwa dni podczas, których druhowie i druhny z 64 Drużyny Harcerskiej Wagabunda ze Stawisk pokazali i udowodnili nam, że mają pomysł na siebie, wiedzą jak zagospodarować czas wolny i umieją zorganizować coś ciekawego nie tylko dla siebie, ale także dla innych, szczególnie dla młodszych co czynią to bardzo chętnie a czego dowodem jest właśnie ten obóz integracyjny, podczas którego w bardzo ciekawy sposób połączyli dyscyplinę obozową z zabawą, nauką i aktywnością fizyczną.

Drużyna harcerska do obozu przybyła już o godzinie 12:00 aby mieć czas na zakwaterowanie i przygotowanie się na przyjęcie grupy dzieci, która miała przybyć na godzinę 14:00, a dla których z okazji dnia dziecka obóz ten został zorganizowany.

Obchody zostały rozpoczęte od wciągnięcia Flagi i odśpiewania Hymnu Państwowego a następnie Hymnu Związku Harcerstwa Polskiego, po czym przywitaliśmy wszystkich uczestników.

Po powitaniu wiceprezes stowarzyszenia zwrócił się do gospodarzy tego obozu czyli Harcerzy słowami pewnej piosenki, Harcerskiej piosenki „Pokarzcie nam ile Harcerstwo daje Wam, dajcie nam uśmiech radosny, pozostawcie Wasze wspomnienia, tych wspomnień nie zatrze już czas, na zawsze pozostaną w nas”.

Przybyli i pokazali z jakim szacunkiem podchodzą do Flagi, Hymnu i Munduru, jak wiele dla nich znaczą tradycje Harcerskie i przyjaźń, oraz wspólnota którą tworzą.

Dali nam nie tylko uśmiech ale także wiele wspaniałej zabawy, wędrówki, patrole, śpiew przy ognisku gitary a nawet warta, tego nie da się zapomnieć. Czas wspólnie spędzony upłynął bardzo szybko lecz obóz ten na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.

No cóż, teraz nam już tylko pozostaje serdecznie podziękować tym wspaniałym młodym osobom za to, że włożyli tyle trudu by pokazać nam czym dla nich jest Harcerstwo, za to, że poświęcili tak wiele czasu by sprawić aby wszyscy świetnie się bawili i nikt się nie nudził.

No i oczywiście dziękujemy za opiekę nad naszymi dziećmi przez dwa dni.

 

Oczywiście obóz ten nie mógłby się odbyć bez naszych wspaniałych sponsorów, za co im również w imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy.

Głównym sponsorem tego obozu był HexaBank-Stawiski na który zawsze możemy liczyć, i który nigdy nie odmówił nam pomocy.

Sponsorowali nas również:

Urząd Miasta i Gminy Stawiski,

Radny Gminy Stawiski z Jurca.

Bogdan Kurkowski

 oraz Sołtysi z Jurca Szlacheckiego

Maliszewski Wojciech

 z Jurca Folwark

Narewski Andrzej.

Materialne wsparcie otrzymaliśmy od

Firma Prywatna Koja Stawiski.

Dziękujemy również za wypożyczenie nam namiotu

Panu Rybickiemu Jerzemu - Stowarzyszenie Integracyjno - Sportowe. 

 

Materiał filmowy udostępnimy w późniejszym terminie.

 

 

 

03 czerwca 2017