HARCERZE  DZIECIOM

Tego jeszcze u nas nie było. Prze 3 dni i 2 noce na terenie świetlicy oraz Szkoły Podstawowej w Jurcu Szlacheckim, Druhny i Druhowie z 64 wielopoziomowej drużyny Harcerskiej Wagabunda ze Stawisk, bawili się na zorganizowanym przez siebie pikniku z okazji Dnia Dziecka, dla dzieci z Gminy Stawiski. Tym razem nie braliśmy w nim bezpośredniego udziału, lecz byliśmy jedynie obserwatorami i opiekunami, którzy przez cały czas czuwali nad bezpieczeństwem, ewentualnie na prośbę służyliśmy pomocą.

Wspaniała pogoda, dużo ciekawych zajęć i zabaw okraszonych równie wspaniałym śpiewem i muzyką gitar, których dźwięk niósł się po całej okolicy, a wtórował mu śpiew ptaków. Tego nie da się zapomnieć.

Uważamy, że to co najbardziej zostanie w naszej pamięci, to żar ogniska, wspólny krąg wokół niego i znów muzyka i śpiew, i ta niepowtarzalna atmosfera.

Równocześnie w sobotę 2 czerwca, również na terenie Filialnej Szkoły Podstawowej w Jurcu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany przeznaczenia działek w obrębie Jurca Włościańskiego pod powierzchnię eksploatacyjną kruszywa naturalnego, na które zapraszał Burmistrz Stawisk.

 

    Harcerze serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili  się do tego aby świętowanie        „Dnia Dziecka” mogło się odbyć:

­­- Pani Agnieszce Rutkowskiej Sekretarz Gminy Stawiski

- Panu Pawłowi Bączek Dyrektorowi HexaBanku w Stawiskach. Banku na który zawsze 

    mogliśmy liczyć i który nigdy nie odmówił nam pomocy, tak też było i tym razem, wsparcie            jakie zostało nam udzielone przez HexaBank pomogło Harcerzom w realizacji wszelkich                  działań związanych piknikiem.

- Państwu Agnieszce i Jarosławowi Patalan.

 

01 czerwca 2018

   

                             Dzień 1

 

                             Dzień 2

 

          Zdjęcia wykonane i udostępnione przez Przemysława Niedźwiedzkiego 

                                 Dzień 3