Ferie zimowe na wesoło w Jurcu

28 stycznia dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy z Gminnej Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Stawiskach oraz przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Jurcu a  także zaangażowaniu wychowawców tejże szkoły Pań E. Dęby i M. Wojewody mogliśmy zorganizować podczas ferii zimowych zajęcia kulturalno - wychowawcze dla dzieci i młodzieży.

W pierwszej części odbyła się pogadanka na temat szkodliwości zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także palenia papierosów i picia alkoholu, po czym dzieci miały za zadanie namalować plakaty związane z omawianym tematem.

Po poczęstunku i zabawach nadeszła najbardziej oczekiwana chwila przez wszystkich uczestników a Mianowicie przybycie Świętego Mikołaja. 

Następnie na dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jurca czekała jeszcze dodatkowa niespodzianka. Przybyły Pan Dyrektor Tomasz Chojnowski wręczał wszystkim dzieciom dyplomy oraz pamiątkowe kubki w nagrodę za zajęcie Pierwszego Miejsca w Konkursie "Zakrętkowa Łomża" Zorganizowanym w Ramach Akcji  ODKRĘCAJMY DLA HOSPICJUM pw. Ducha Świętego w Łomży.

Konkurs polegał na zbieraniu nakrętek a organizatorkami całej akcji były wychowawczynie z naszej szkoły Panie Marta Wojewoda i Emilia Dęby. To dzięki ich determinacji i zaangażowaniu nasza szkoła została wyróżniona.

Po wyczerpującym i ekscytującym wieczorze przyszedł czas na odpoczynek i sen, co przy tak dużej gromadce dzieci nie było takie proste. Pomocnym okazało się być oglądanie filmów i bajek.

Na koniec gdy wydawało się, że wszyscy już śpią, jakieś duszki na sali grasowały i nam wszystkie dzieci wymalowały!

Natomiast rankiem gdy już słonko wstało, zdrowe śniadanko na wszystkich czekało.

28 stycznia 2016